Časté dotazy (FAQ)

K řízení obytného vozu od nás postačuje řidičské oprávnění skupiny B. Musí být však splněna podmínka, že je nájemci minimálně 21 let a řidičské oprávnění vlastní po dobu minimálně 3 let.

Ano. Zaplacené nájemné je při takovém použití daňově uznatelným nákladem. Naše nájemné obsahuje DPH, které vám na daňovém dokladu vyčíslíme.

30% záloha je splatná do 3 pracovních dnů od přijetí rezervace. Pokud nebude včas zaplacena, bude vozidlo uvolněno pro další klienty. Doplatek pronájmu je nutno uhradit 30 dnů před převzetím vozidla. Pokud máte v plánu odjet do 1 měsíce od rezervace, je do 3 pracovních dnů od rezervace splatná celá částka pronájmu.

Vozidlo si vyberte a zarezervujete on-line. Po úspěšném ukončení rezervace vám na uvedený e-mail přijde potvrzení o provedené rezervaci. Vybrané vozidlo je v tuto chvíli zarezervováno a systém ho dalším klientům nenabízí. Jakmile náš zaměstnanec přijme Vaši rezervaci, obratem obdržíte mailem pokyny k platbě a odkaz na nutné dokumenty k pronájmu.

Bohužel musím rezervaci zrušit, co mám dělat? Zde záleží, kdy tato skutečnost nastane a za jakých okolností. Dle všeobecných obchodních podmínek jsou pak stanoveny storno poplatky.

Je potřeba zaplatit zálohu při rezervaci vozu? Ano pro platnou rezervaci je třeba zaplatit zálohu nájemného, a to ve výši 30 % z celkového nájemného. Doplatek ceny je pak splatný 14 dní před začátkem nájmu.

Vozidlo se předává a vyzvedává vždy na adrese Na Rybárně 203/5, Hradec Králové. Konkrétní čas předání se vždy domlouvá s naším zaměstnancem. 

Na převzetí vozu si vyhraďte cca 60–90 minut. Vůz Vám představíme, zodpovíme veškeré vaše dotazy a vzájemně si potvrdíme předávací protokol. Vůz od nás přebíráte čistý a s plně natankovanou nádrží.

Vozidlo se předává a vyzvedává vždy na adrese Na Rybárně 203/5, Hradec Králové. Konkrétní čas předání se vždy domlouvá s naším zaměstnancem.

Vůz je potřeba vrátit ve stavu, v jakém jste ho přebírali, tedy čistý a s plně natankovanou nádrží. Vyhraďte si proto na vrácení alespoň 60-90 minut, abychom si vše společně prošli a vůz od vás převzali. Nezapomeňte také na povinnost vyprázdnit nádrž na odpadní vodu a WC, pakliže tak není učiněno, je zde poplatek dle ceníku 1 500 Kč. Netřeba doplňovat spotřebovanou vodu, plyn ani chemii. 

Ano, platí a vratná kauce je stanovena na částku 25 000 Kč. Tato kauce slouží k tomu, pokud by z ní bylo potřeba pokrýt škody, které byly způsobeny nájemcem, tedy například úhrady za překročení rychlosti, znečištění nebo poškození vozu a podobně.

Nájemné zahrnuje: základní mytí a čištění, potřebné kempingové vybavení, plynové lahve, dálniční známku po ČR, povinné ručení, all-risk pojištění, kompletní výbavu minibaru – skleničky, talíře, příbory. Starat se nemusíte ani o doplnění chemie a provozních kapalin.

U nás tedy neplatíte příplatky za zapůjčení kempingového vybavení, ušetříte za dálniční známky, nedoplňujete plynové láhve.

Obytné vozy mají uzavřené pojištění odpovědnosti za škody s platností dle zelené karty, jsou all-risk havarijně pojištěny se spoluúčastí 10 %, min. však 10 000 Kč.

Motocykly mají uzavřené pojištění odpovědnosti za škody s platností dle zelené karty, jsou all-risk havarijně pojištěny se spoluúčastí 5 %, min. však 5000 Kč.

Domácí mazlíčci v karavanech povoleni nejsou.

Nadstandardní výbavu, jako je kempingový nábytek, sněhové řetězy apod. si můžete zvolit v průběhu rezervace.

Jedná se o místo na spaní, a to nad kabinou vozu, tedy nad řidičem. Z naší nabídky obytných vozů najdete alkovnu u vozu Sunliving A 75DP.

Neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám s výběrem pomůžeme. Napište na rent@olfincarpalace.cz nebo zavolejte na +420 735 158 103.

V první řadě ji musíte ihned nahlásit! V případě nehody či odcizení je potřeba tuto skutečnost oznámit i policii a mít potvrzení o provedeném šetření.

Pokud se stane jakákoliv porucha je nutné brát zřetel na fakt, že se na vůz vztahuje záruka a není možné cokoliv svépomocí opravovat. Vždy je nutné opravy provést v autorizovaném servisu.

Nebojte se! Pro případy poruch, odcizení či různých živených událostí jsou sjednány asistenční služby dle pojistných podmínek.